Lektoři

Ve White Sage Therapy vám budeme průvodci ať už jste na začátku, či je jóga vaše každodenní praxe. Každá naše lekce pro vás bude autentickým zážitkem ~ pojďme se na tuto cestu vydat společně.

V našem studiu WS Therapy si můžete vybrat z široké škály kvalifikovaných lektorů jógy, tance či jiných cvičenbích stylů.

Začni právě teď

Vendula Prokorátová

Jsem lektorka jógy, terapeutka - krizová interventka.

Mojí vášní je poznávat život a sama sebe. Zkoumat, co vše mi život nabízí. Jógová praxe se mnou, je jemné pohlazení po duši, kdy se ponoříme do svého nitra. A otevřeme naše srdce dokořán, abychom mohli zářit. Při jógové praxi propojuji tělo, mysl a duši.


 


Powered by Froala Editor

Více informací

Eliška Ehrenbergerová

Miluji dodávat Vám sebevědomí a sílu. Učit tišit racionální mysl a dostat se tak blíže k tomu, co je vlastní Vám samotným. Ne se nadále ztotožňovat s programy, které jsme nabrali z vnějšího prostředí. Věřím v sílu komunity a rovnost žen a mužů z hlediska práv a možností. Vývoj lidstva si však prošel potlačováním ženské síly, proto se mnou rezonují události, kde se ženy sejdou a vzájemně bez hodnocení podpoří. Nepostradatelnou roli v mém životě hraje pohyb, chlad, dech a meditativní stavy.

Powered by Froala Editor

Více informací

Mila Reva

Jmenuji se Mila Reva.

Narodila jsem se v Rize v Lotyšsku a učním jogy se zabývám téměř 20 let. K joze mě přivedla moje maminka, která je velice zkusšenou lektorkou jogy a já jsem tedy v tomto prostředí vyrostla

Praktikuji hlavně vinyása jogu, jež se vyznačuje jemným stylem ásán, zaměřením na správné dýchání, relaxací a aromaterapií.

Během své praxe jsem vedla lekce jogy v rusku, Lotyšsku a v současné době působím v České republice

Powered by Froala Editor

Více informací

Markéta Faustová

Markéta Faustová učí jógu víc než dvanáct let. Za svou hlavní učitelku považuje Shivu Reu, zakladatelku Prana Flow Jogy. Krom výcviku Prana Flow Yogy prošla řady jinými - power jóga, tantra jóga, fasciální jóga, dotekové, pohybové, hlasové, rituální semináře a výcviky. Ve svých lekcích se zaměřuje na protažení a uvolnění těla od napětí, na nalezení flexibility, fluidity, jemnosti i síly. Propojuje pohyb s dechem a jakýmkoli způsobem, který se právě nabídne, otvírá cestu k sobě, do klidu a porozumění.

Powered by Froala Editor

Více informací

Monika

Od slabé síly jsem ustoupila k silné jemnosti. Kraniosakrální terapie mi otevřela nový pohled na tělo a jeho fungování. Je to metoda, která se svou jemností dokáže proniknout skrz všechny struktury, pohlazením uklidňuje nervovou soustavu a dává prostor pro regeneraci. Díky ní jsem se naučila vnímat své tělo a duši komplexně.


A co se týče Bachových květových esencí? Síla přírody a rostlin má v sobě léčivou moc, která nám pomáhá odkrývat hluboké emocionální závěje, které nám mohou bránit ve vidění reality. "Bachovky" jsou jako klíč, který nám pomáhá otevírat dveře k našim emocím a lépe porozumět sobě samým.

Powered by Froala Editor

Více informací

Sylvi Dundáčková

Jóga je pro mě cesta spojení se sebou a pomáhá mi nahlédnout do mého nitra - těla, duše a mysli. Učí mě vnímat moudrost mého těla. Jako jógová lektorka a terapeutka ráda zkoumám vliv pohybu a dechu na nás samotné: co v nás vyvolá, rozproudí, ovlivní, posune, přesune nebo změní.

Momentálně studuji kurz nesoucí prvky jógové terapie a spirální jógy. Tyto vzácné poznatky propojuji s dřívějším studiem fyzioterapie, které mi dalo neuvěřitelný základ pro pochopení procesů uvnitř nás.

Lekce plují na vlně vědomých pohybů, vytváření optimálního nastavení a jemné asistence v jednotlivých jógových pozicích a práce s dechem.

Powered by Froala Editor

Více informací

Alari Berisha

Powered by Froala Editor

Více informací

Silvi Ravas

Ahoj, som Silvi a môj celý život sprevádza pohyb a práca s telom. Začínala som tancovaním, pôsobila som ako profesionálny tanečník u Yemi AD a v Projekt AWA, spolupracovala som  s Benom Cristovaom a ďalšími známymi umelcami, a  svoj tanečný sen som si splnila, keď som si zatančila na tour s Kanye Westom. Potom som sa naplno začala venovať produkcii vo všetkých smeroch a odvetviach. Život zrazu nabral neuveritelné otáčky a rýchly spád, a s tým spojená velká nálož každodenného stresu. A dokonca prišiel aj ten velký životný pád, keď som sa druhýkrát narodila a s tým spojené uvedomenie, že  potreba spomaliť a vrátiť sa k sebe. Keďže milujem pohyb a celý život sa venujem práce s telom,  jóga bola jednoznačná voľba :). Po pár rokoch jemného flirtovania  som jóge úplne prepadla a rozhodla som sa ísť  študovať na slnečné Bali (Vinyasa Yoga - Yoga Alliance Certificate Teacher Training). 

A prečo jóga? 

Pretože je to moja kotva, vďaka nej sa učím ako udržať svoj nielen fyzický ale aj psychický balance, ako pracovať so svojou neskrotnou energiou, taktiež posúvať svoje hranice a limity, ale hlavne spomaliť a naslúchať sama sebe.

Cez cvičenie jógy a tanca cítim ako každý deň rastie moja láska, vďačnosť a pokora voči životu, voči samej sebe ale hlavne cítim tu radosť, ktorú mi to prináša do každodenného života :). A neuveritelne ma napĺň tento môj postoj a skúsenosť z pohybu predávať na svojich lekciám aj svojim študentom a každému kto sa rozhodne si zlepšiť kvalitu svojho života.

Powered by Froala Editor

Více informací

Iara Lamat

"I'm a mover, a body explorer. A changing landscape with different weathers"

I started teaching Yoga in 2010.

My journey was still unfolding.

In 2012 I spent nine months in the Amazon, practicing daily all what I learned previously, new questions arose inside me and I found the wisdom in the Indigenous tradition from South America. I traveled through Bolivia, Chile, Peru and Ecuador.

The next huge step in my life was to give birth at home twice and realized that I was still carrying Trauma stored in my Body, in my nervous system, in my fascia. My next studies were in YIN yoga and finally at the Somatic Academy in Berlin I discovered Somatic movement education and this was a whole new revelation. Body -Mind Centering and Embryology are a big ongoing inspiration.

Since 2019 I teach Somatic Yoga and work one to one as a Somatic therapist.


I can help you to get tools for healing and transformation , to deepening your Yoga practice or with "hands -on" to bring balance into your body's energy 🌱


I'm looking forward to hearing from you 🙏🏼Powered by Froala Editor

Více informací

Renáta Narayani Lazarová

Jóga prišla do môjho života pred 12 rokmi. Ako to už väčšinou býva životnými okolnosťami. Moja prvá učiteľka a lektorka, ktorá študovala jógu v Indii, Haridware mi odkryla prvú časť  jogovej cesty, na ktorú som vykročila a po ktorej kráčam už neustále. Pochopila som, že toto som Ja.

Svoje skúsenosti som túžila odovzdávať aj ostatným, a tak som absolvovala  MŠ ČR akreditovaný kurz inštruktor hatha, power a hot jogy v r. 2018 v Prahe. Vplyv na moju jogovú prax, vnímanie tejto filozofie a myslenie mali mesačné pobyty v Indii, v rokoch 2016 a v 2019 s indickým učiteľom, ktorý nám okrem iného odovzdal vedomosti rôznych technik. U svojho indického učiteľa som absolvovala  kurz vedického liečenia Sushruta Vedic Healing course.

Rovnako aj menom Narayani som bola obdarená mojim učitelom Sacchidanandaprem Acharya Swamimm v Indii.

Powered by Froala Editor

Více informací

Aneta Pavlava

Jsem mezinárodní učitelka Kundalini jógy, Hormonální jógy a léčitelka 3. stupně jógové modality Sat Nam Rasayan. 

S více než 20letou praxí se věnuji lektorským a poradenským aktivitám v oblasti soft skills, pohybové výchovy, jógy, tance a rozvoje kreativity. Mé studijní zkušenosti zahrnují Univerzitu Karlovu, Akademii múzických umění a Université Michel de Montaigne ve Francii. 

Působím jako terapeutka v Maitrea pro rétoriku, psychosomatiku a jógovou terapii. 

S radostí sdílím poznatky a zkušenosti, které propojují tělo, mysl a duši v jedinečném spojení Kundalini jógy.

Powered by Froala Editor

Více informací

Zdenka Josefi

Pohyb, sport, tanec a divadlo mne provází již od dětství. Pohyb je pro mne zdrojem energie a radosti, kterou ráda sdílím. Vystudovala jsem katedru Nonverbálního divadla na Hudební Akademii Múzických Umění v Praze. Rok jsem strávila na studijní stáži na škole RESAD v Madridu.

Již během studia jsem se seznámila s technikou pilates. Pilates a fyzické divadlo se staly mou profesí a vzájemně se výborně doplňují. Tělo vnímám jako náš nástroj, o který je třeba pečovat.

Aktuálně vedu lekce pilates na podložce, pilates na reformeru a paralelně se věnuji taneční a divadelní tvorbě. Pilates je pro mne komplexním cvičením, které propojuje práci těla i mysli. Během lekcí pilates nejen zpevníte a protáhnete vaše tělo, ale osvěžíte svoji mysli a odpočinete si.

Powered by Froala Editor

Více informací

Michaela Zúberová

“Jóga zachraňuje životy” a můj změnila a mění zásadně. Popvré mě jóga oslovila během cestování po Thajsku a později se mi do života pravidelně vracela, až tam napevno zůstala a stala se mým domovem a láskou. Stejně jako tanec a hudba je i jóga a meditace mým univerzálním lékem. Své jógové vzdělání jsem nedávno rozšířila o kurz Underground yoga school Dalibora Štědronského, jehož cílem je funkční mobilita. 

Intenzivně se józe věnuji asi pět let, mé lekce jsou hravé, pokaždé jiné, ovšem vždy v souladu s energií dané skupiny. Předávám vinyasu, power a hatha jógu a ráda lekce doplním o vonné esence, meditaci a terapii dotekem a zvukem. 

Ráda Vás provedu jógovou praxí na podložce, skutečná jóga se však odehraje mimo ni.

Powered by Froala Editor

Více informací

Lucia Stopková

Odmalička jsem se věnovala krasobruslení, krásnému, challenging sportu vyžadujícímu vysoký výkon. Chvilku po ukončení závodní kariéry jsem hledala podobnou výzvu a jóga byla pro mě spíš experimentem. Velmi rychle mě překvapilo jak pozitivní vliv měla jóga na sportem zkoušené tělo. 

Nejvíc mojí jógovou cestu ovlivnilo cestování po jihovýchodní Asii, kde jsem se rozhodla získat certifikát RYT200 a lekce na Bali kde jsem měla možnost si vyzkoušet nespočet různých druhů, tradičních i netradičních. Největší stopu ve mě ale zanechaly jógy pro surfaře -  inspirované klidem a sílou oceánu, zaměřené na důkladné protažení ramen, zad a kyčlí, posílení a napojení na dech.

Můj osobní cíl je vést lekce tak, aby si v nich opravdu každý našel každý svou komfortní zónu a s radostí se vracel pro hodinku příjemného pohybu a mentálního odpojení.

Powered by Froala Editor

Více informací

Markéta Löserová

Jóga a já jsme si k sobě tak nějak našli cestu vzájemně. Vzpomínám jak jsem přišla na první lekci poměrně skepticky naladěná a odcházela úplně unešená plná radosti a štěstí. Od té doby se můj život začal odvíjet úplně jiným směrem a jsem za to neskutečně vděčná! Jako bych se najednou probrala z dlouhého šedého snu a začala objevovat krásy světa. Nepřestává mě fascinovat jak je jóga komplexní jak nás učí být v přítomném okamžiku, laskavý k okolí a k sobě samému. Během lekcí se snažím vybízet k prozkoumávání těla, pocítit co vše se v nás samotných odehrává a postupně odbourávat limity, které jsme si stanovili ve své mysli. 

Vzdělání: 

- instruktor jógy 200h - Yoga4yogi

- nadstavbová specializace jin jóga 25h - Yoga4everybody

Powered by Froala Editor

Více informací

Lenka Gajdoštíková

Jsem maminou 2 základní školou povinných klučíků a malé (brzo 2 leté) amazonky. Jóga mě naplňovala a ovlivňovala život dlouho před dětmi, ale úplně mě pohltila během prvního mateřství, kdy mi pomohla se znova poskládat a zrodit do své nové podoby. Její účinek jsem viděla nejen na sobě, ale skrze baby jógu i na synovi. Postupně nám oboum dala prostor se uzdravit a protkat mateřské pouto stříbrnou a červenou nitkou. Spolu se sílou se ve mě zrodila myšlenka nabídnout ženám-matkám prostor pro ukotvení se v roli mateřství, ale i osvědčené techniky v péči o matku a miminko.

A tato myšlenka dodnes stojí za konceptem BabYogy, který stále ladím a upravuji tak, jak i mě znalosti, semináře a zkušenosti formují.  Na lekcí BabYogy vedených mou maličkostí formou uzavřených kurzů se můžete těšit na příjemnou uvolněnou atmosféru, cvičení rozvíjející hrubou motoriku a podporu přirozeného vývoje miminka. Manipulaci s miminky, ale i hravé sestavy pro vás oba. Značnou část lekcí se věnujeme rozvoji jemné motoriky dítka, ale i terapeutickým funkčním metodám pro unavené maminky.

Powered by Froala Editor

Více informací

Zuzka Koudelková

Józe se věnuji od roku 2013 a chuť sdílet radost z pohybu v jógovém duchu a objevení projektu Malé jógy mě přivedlo i k Hance Luhanové, kde jsem absolvovala kurz dětské jógy. Potom následoval kurz  „Instruktor jógy" v Yoga4Everybody a velký posun v mé praxi znamenala Underground yoga school a lekce u Dalibora Štědroňského, u kterého čerpám asi nejvíc inspirace.

Jóga je pro mě zdroj radosti a vlídnosti k sobě i ostatním. Baví mě potkat se sama se sebou na jógamatce a zvědomit se až do konečků prstů :) Jóga je pro mě nekonečná inspirace, která začala na fyzické úrovni a už dávno mi prorostla do všech oblastí života.

Díky mým třem dospívajícím dcerám si neustále rozšiřuji obzory a trénuji trpělivost :) Dodatečně zjistila, že když jsem ještě své dcery unesla:-) tak hrátky, při kterých jsme se spolu smály, byly vlastně akrojóga. Na Jógahrátkách navazuji na koncept BabYogy a pomalu do nich přidávám atributy dětské jógy. Lekce Jógahrátek jsou hravé, reagující na rozpoložení dětí a v laskavé uvolněné atmosféře. Tematické cviky jsou dynamické i klidné rozvíjející pozornost, rovnováhu i celkově hrubou a jemnou motoriku dítě. Lekce se snažím vést hravě a děti motivuji tím, že se je snažím pro cvičení nadchnout příběhem, který se vztahuje k danému ročním období nebo svátkům, na jógamatce "cestujeme" do nejrůznějších končin, někdy je inspirací pohádka, jindy hrajeme různé hry. Věřím, že lekce vedená s úsměvem, vlídností a laskavostí je nejlepší klíč k pozitivnímu naladění a motivací.

Powered by Froala Editor

Více informací

Lucie Přibylová

Již od dětství mě díky zdravotním problémům lákaly techniky východní medicíny. U žádné z technik jsem ovšem nezůstala dlouho, než se ke mně dostala jóga. Učila jsem se poslouchat své tělo a mysl a naprosto jsem józe a meditacím podlehla. Kromě různých spirituálních technik, které jsou součástí této cesty, se můj zájem upřel k fyzioterapii spojené s psychosomatikou jako k hlavnímu principu vědomého pohybu.

Když ke mně přišly vibrace gongu, věděla jsem, že to je moje další cesta. Některé věci prostě jednoduše víte. Poprvé v životě jsem se setkala s technikou, při které jsem nemusela vůbec nic dělat a cítila jsem, že se to děje za mě. Jen jsem ležela a nechala se unášet vibracemi, které procházely každou buňkou mého těla a uprostřed toho všeho jsem cítila neuvěřitelnou blaženost a nekonečnost. Začala jsem hrát. Ke gongu jsem postupně přidala křišťálové mísy, zvonkohru, buben a chřestidlo a z lásky na první pohled se stala láska na celý život.

Powered by Froala Editor

Více informací

Jarmila Lučanová

Léčivé energie a frekvence prostupují celý můj život, stejně jako rituály.

V Asii, kde jsem několik let žila a pracovala v holistických retreatech, jsem prováděla klienty meditacemi, hudebními lázněmi, kakaovými ceremoniemi a rituály. Sound healingem neboli léčení frekvencemi a zvukem se zabývám již sedmým rokem. Je to starověká terapeutická metoda, která v těle aktivuje samo léčící procesy a působí na všech úrovních našeho bytí-na fyzické, emocionální a mentální.

Provádím lidi meditacemi, masážemi s Tibetskými mísami, hudebními lázněmi s křišťálovými mísami, Koshi zvonkohrami, indiánskou flétnou a mnohými dalšími léčivými hudebními nástroji. Od mala jsem byla muzikální, a proto i léčebné hudební nástroje přišly do mého života tak nějak samy. Jelikož hudba je pro mě každodenní součástí, nejen, že ji sama tvořím, ale nahrávám také osobní meditace a afirmace. Zabývám se mimo jiné i léčením s Reiki.

Miluji propojovat lidi se svou prapůvodní esencí, se svou podstatou. Je nádherné vidět je po hudební lázni v blaženém úsměvu.

Powered by Froala Editor

Více informací